دستگاه مریگراند

فروش انواع مریگراندهای وارداتی و ایرانی

مری گراندهای دو نفره تا ١٦ نفره ایرانی و خارجی

مناسب شهربازی ها و مراکز تجاری

با گواهی بازرسی از مبدا و ثبت سامانه استاندارد ملی ایران

مریگراند چیست؟

“دستگاه مری گراند شهربازی” به مجموعه ای از صندلیهایی به شکل حیوانات گویند که اطراف یک قطب ثابت، بر روی یک سکو چرخیده و همزمان توسط میل لنگهایی که به سقف متصل شده اند به بالا و پایین حرکت میکنند.

تاریخچه مریگراند:

مریگراند – Merry Go Round – در قرون وسطی به عنوان یک دستگاه تمرین برای شوالیه های جنگ مورد استفاده قرار می گرفت. شوالیه ها بر روی تخته های چوبی می نشستند و این تخته ها در یک دایره بزرگ بواسطه اهرم چوبی ثابت معلق بودند. به محض چرخش ، شوالیه ها تلاش میکردند تا نیزه های خود را وارد یک حلقه ثابت(هدف) وارد کنند. به مرور این تمرین نظامی به یک وسیله تفریحی تبدیل شد.

در منهتن، انقلاب صنعتی دهه 1800 دو چیز را ممکن ساخت: اول تولید انبوه ماشین آلات سنگین که برای ساخت وسایل تفریحی بزرگ مورد نیاز بود و دوم اوقات فراغت کارگران که به آنها اجازه می داد در طول روز استراحت کنند؛ به همین دلیل پارک های تفریحی خصوصی ، در شهرها و ایالات مختلف آمریکا ایجاد شدند.

در دهه 1800 ، آمریکا پذیرای تعداد زیادی از مهاجران اروپایی بود که هنر و عشق به مریگراند را با خود به آمریکا آوردند. در سال 1850 نخستین حق ثبت اختراع مریگراندی به نام “اسبهای پرنده” به یك بازرگان در آمریكا اعطا شد ، اگرچه شواهدی وجود دارد كه نشان می دهد مریگراندها حداقل 5 سال قبل از این در آمریكا ساخته شده بودن.

در اواسط اواخر قرن نوزدهم ، مریگراند آمریكا با مریگوراندهای قدیمی اروپایی تفاوت چشمگیری داشت.سابق برای به حرکت درآوردن مری گراند از نیروی حیوانی استفاده می شد که بعدها نیروی بخار جایگزین نیروی حیوانی شد.به همین دلیل مریگراندها در اندازه، وزن و ابعاد بزرگتر شدند. با معرفی نیروی بخار بود که چرخ فلک های بزرگ و گرد که بر روی یک سکوی چوبی ساخته شده بودند ، توسعه یافتند. برخی از معروف ترین و دقیق ترین مری گوراندهای آمریکایی توسط شرکت گوستاو دنتزل ساخته شد.

مریگراند
فرامرز روحی 09126120489

https://youtu.be/DKIbCNj7-zE

Summary
Author Rating
1star1star1star1star1star
Aggregate Rating
5 based on 8 votes
Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید
×